Ezen az oldalon kaphat információt ágazatunk által szervezett webinárokkal kapcsolatban és teheti meg regisztrációját az aktuális webinárra.
2021. április 29. csütörtök
17:20
Az Alpha-Vet Állatgyógyászati Kft. 2021 áprilisában webinár sorozatot indít, amelynek célja, hogy a magyar kutyatenyésztőket és kiállítókat, a Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesületeinek Szövetségével közösen támogassuk és segítsük a szakcsatornát érintő aktuális, legtöbbeket érintő kérdések megválaszolásában.
A koronavírus magával hozta a gyors digitális átállást is, és úgy gondoljuk, hogy a tanulás és információátadás egyik leghatékonyabb módja manapság, ha webinár formájában találkozunk egymással.
A webinár/webinárium más néven webkonferencia, vagy online konferencia egy olyan online térben létrejött esemény, amely során a résztvevők úgy kommunikálhatnak, hogy láthatják illetve hallhatják egymást. Az előadók prezentációkat oszthatnak meg, a hallgatóságnak lehetősége van élőben kérdéseket feltenni, általában írásos formában.
A részvételt szokásosan előzetes regisztrációhoz kötik – a regisztráló személyek e-mailben kapják meg a belépési linket. Nincs szükség fizikai részvételre, nyomtatott meghívóra, mindenki biztonságosan, otthonról, irodából vagy ahonnan jól esik, kapcsolódhat.
Szigorítanak a házi kedvencek tenyésztésének és forgalomba hozatalának feltételein. A kedvtelésből tartott állatokkal történő kereskedés FELIR azonosító köteles tevékenységgé válik 2021. április 1-től. Az intézkedés fontos lépés az állatkínzó kutyaszaporítók, illegális kisállatkereskedők tevékenységének visszaszorításáért, felszámolásáért folyó munkában.
Miért félünk a csirkés termékektől? Milyen tévhitek keringenek az interneten? Mi lehet a megoldás?
Dr. Fodor Kinga, Magyarország egyik legismertebb állatorvosa segít nekünk a kérdések megválaszolásában!
Időpont:
2021. április 29. csütörtök
17:20
A kedvtelésből tartott állatokkal történő kereskedés FELIR azonosító köteles tevékenységgé válik a jövőben. A kötelezettségről a 2021. április 1-jén hatályba lépő, az élelmiszerlánc-felügyeleti információs rendszer (FELIR) működéséről szóló kormányrendelet rendelkezik. Az intézkedés fontos lépés az állatkínzó kutyaszaporítók, illegális kisállatkereskedők tevékenységének visszaszorításáért, felszámolásáért folyó munkában.
A jogszabály hátteréről, annak indokoltságáról és Uniós jogszabályi vonatkozásairól a NÉBIH képviseletében Dr. Pallós László, Országos Állatvédelmi Főfelügyelő, dr. Szilágyi Jusztina osztályvezető és Hetényiné Dr. Czeglédi Beáta szakreferens tartanak bemutatást.
Fajtatiszta ebek tenyésztői kontra kutyaszaporítók – biztosan az új FELIR rendszer adja a megoldást a kutyaszaporítás szabályozására? Mit értünk kereskedelmi tevékenység keretében történő forgalmazáson?
A MEOE Szövetség képviselője, Árkossy Beatrix teszi fel azokat a kérdéseket, amelyek a leginkább foglalkoztatják ma azokat a kutyatenyésztőket és kutyatartókat, akik szabályos keretek között kívánják folytatni munkájukat.
Miért félünk a csirkés termékektől? Milyen tévhitek keringenek az interneten? Mi lehet a megoldás?
Európa keleti régióinak kutyatartó lakosságát évek óta az a kérdéskör tartja lázban, hogy vajon szabad-e a kutyáknak csirkehúst enniük vagy sem?
Bár a nyugati országokban a csirkehús nem okoz problémát, valami miatt nálunk, Magyarországon, rengeteg tévhit alakult ki „CSIRKE TÉMÁBAN”.
Mit jelent egyáltalán a táplálékallergia? Mit jelent a hidrolizált fehérje? Mit jelent az eliminációs diéta? És mi van akkor, ha egy kisállat valóban allergiás egy összetevőre és csak a HIPOALLERGÉN tápok segíthetnek? Ezekre a kérdésekre ad választ Magyarország egyik legismertebb állatorvosa, az Állatorvostudományi Egyetem Állattenyésztési, Takarmányozástani és Laborállat-tudományi Tanszékének osztályvezetője, Dr. Fodor Kinga segít nekünk a kérdések megválaszolásában!
A részvételi szándékhoz csak regisztrálnia kell és kényelmesen elhelyezkednie a webinár időpontjában a számítógép előtt.
A regisztrációs időszakot megnyitottuk és április 29-én 10 óráig mindenki számára ingyenesen biztosítjuk.
*Az akció részleteiről hamarosan tájékoztatjuk.
Technikai kérdések esetén, keresse kollégánkat:
Somogyi János
E-mail: somogyi.janos@alpha-vet.hu
Mobil telefonszám: +36 30 / 936 7866
Jánosa Gabriella
E-mail: janosa.gabriella@alpha-vet.hu
Mobil telefonszám: +36 30 / 997 7864
2021 © AlphaVet Kft. Minden jog fenntartva.
2020 © AlphaVet Kft. Minden jog fenntartva.